Správa kusovníků
Digitální transformace začíná správou kusovníku
Většina výrobců se potýká s rostoucím počtem možností a variant svých výrobků. Jejich stávající SW nástroje a procesy neumožňují jednoduše najít a zajistit sledovatelnost a asociativitu správných informací o výrobku. Přijetí přístupu zaměřeného na správu položek a z nich vytvořených kusovníků umožňuje výrobcům spolupracovat na koncepci výrobků –přes požadavky na výrobu a servis po připojení zařízení k internetu věcí.
Transformace kusovníku pro organizace zlepšení
Software pro správu kusovníku sníží riziko chyb a přepracování díky zabránění použití zastaralých dat. To nejen šetří čas při vývoji a výrobě, ale také zajišťuje, aby si dodavatelé, výroba, prodej a servis byli vždy vědomi zněm a tyto byly automaticky synchronizovány mezi jednotlivými kusovníky.
Výsledkem je rychlejší uvedení výrobku na trh, vyšší provozní efektivita, větší dostupnost komponent a nižší náklady na nekvalitu.
Komplexní funkce správy a transformace kusovníku
S řešením PTC pro správu a transformaci kusovníku vytvářejí a spravují produktoví vývojáři digitální model výrobku, který lze využít v každém kroku životního cyklu výrobku. Nyní lze mechanické, softwarové, elektronické a další související komponenty výrobku integrovat do technických kusovníků. To poskytuje organizacím jediné rozhraní pro spolupráci mezi hlavními systémy, jako jsou CAD, PLM a ERP. Systém PLM zajišťuje, že všichni od dělníka přes servisního technika až po prodejce konfigurujícího objednávku zákazníka používají správné, aktuální a pravdivé informace o výrobku.
Klíčové prvky software pro správu kusovníků
Komplexní správa konfigurací připravená pro digitální vlákno, které je založené na 3D modelech. Digitální obsah vlákna je asociativní (ne kopírovaný) s vysledovatelnými odkazy na výrobu, servis a další.
Vizualizace
Prohlížení konfigurací výrobků ve 3D včetně načítání komponent na vyžádání, provádění kontroly kolizí, barevně kódované vyhledávání komponent, vizuální porovnání v Creo View. Využití vizualizací v následných procesech – pracovní postupy, montážní a servisní návody, katalogy náhradních dílů, rozšířená realita (AR) atd.
Úpravy
Vytváření a správa návrhu výrobků včetně přímých úprav, automatického vyhledávání, ukládání kopií (Save As), importy z tabulek a vytváření kusovníku přímo z CAD kusovníku (eBOM).
Porovnání
Porovnání struktury výrobku včetně rozdílů v dílech, kusovníku, CAD modelech, dokumentech atd. Zobrazení a prozkoumání rozdílů ve 3D.
Zaměnitelnost a náhrady dílů
Definice zaměnitelných komponent včetně alternativ, náhrad a zastaralých dílů
Klasifikace dílů
Definice atributů, které zefektivňují hledání dílů pomocí grafické navigace nebo vyhledávání podle hodnot atributů. Zajištění standardizace dílů pomocí pojmenování podle klasifikace.
Opce a varianty
Tvorba konfigurovatelné produktové platformy a vytváření konfigurací a 3D výstupů pro vývoj a následné potřeby jako je výrobní kusovník (mBOM) a plánování procesů.
AML/AVL (AML – Approved Manufacturer List, AVL – Approved Vendor List)
Spojení informací o dodavatelských dílech s návrhem výrobku, definice preferovaných dodavatelů pro komoditní díly. Umožňuje definovat procesy požadavků na díl pro dodavatelský řetězec a technickou spolupráci.
Integrace pro zabudovaný software
Propojení výstupů z nástrojů SCM (Supply Chain Management) s kusovníkem pro komplexní definici výrobku včetně software.
Transformace
Asociativní konstrukční (eBOM), výrobní (mBOM) a servisní (sBOM) kusovníky, které umožňují rychlé promítání konstrukčních změn.
Typy dílů
Definice dílů, které pomohou popsat a zachytit různé obchodní potřeby s různými atributy, životními cykly a řízením přístupu.
Historie součásti
Časová osa historie součásti umožňující porovnat informace a strukturu dílů přímo z tabulky historie.