Společnost PTC se podle ABI Research stala celkovým lídrem v hodnocení platforem průmyslové rozšířené reality (AR)

Sada řešení PTC Vuforia Enterprise AR Solution zaujímá vedoucí postavení v oblasti počítačového vidění, hardwarové podpory AR, umělé inteligence, strojového učení a licenčního modelu SaaSBOSTON – 2. února 2022 – Společnost PTC (NASDAQ: PTC) dnes oznámila, že byla jmenována celkovým lídrem na trhu průmyslových platforem rozšířené reality (AR), a to díky produktové řadě Vuforia® Enterprise AR Solution Suite. Vyplývá to z nové zprávy společnosti ABI Research pod názvem „Podnikové platformy rozšířené reality – konkurenční hodnocení“ (Enterprise Augmented Reality Platforms – Competitive Ranking). Kompletní zpráva je ke stažení zde.


Zpráva ABI Research hodnotila dodavatele AR ve dvou kategoriích: inovace a implementace. Společnost PTC získala nejvyšší hodnocení v obou kategoriích. Pokud jde o inovace, ABI Research zdůraznila silné stránky PTC v oblasti počítačového vidění, připravenosti k nasazení, umělé inteligence, strojového učení a podpory okolních technologií. V oblasti implementace byla PTC oceněna pro svou silnou zákaznickou základnu a partnerskou síť, podporu zařízení předních dodavatelů hardware pro AR a dostupnost Vuforia jako řešení SaaS.Podle hlavního analytika zprávy, Erica Abbruzzese,
„závazek PTC vůči Vuforii jako značce a důležité komponentě portfolia PTC, umožnil společnosti PTC vylepšit Vuforii ve všech oblastech, aniž by byl ztracen potenciál inovací … Produkty Vuforia se nadále zlepšují ve funkcích a celkovém rozsahu schopností. Pokračující významné investice do produktové řady Vuforia předurčují tyto aplikace do role primární komponenty produktového portfolia společnosti PTC.

Toto je již druhé hodnocení softwarových produktů pro průmyslovou rozšířenou realitu od společnosti ABI Research, které označilo PTC za celkového lídra na trhu. Komplexní, škálovatelná sada průmyslových AR řešení Vuforia umožňuje výrobním podnikům školit své pracovníky z první linie, získávat a předávat odborné znalosti, zajišťovat kvalitu produktů během výroby a zkracovat dobu oprav. Portfolio podnikových AR řešení Vuforia, dodávané na platformě PTC Atlas™ SaaS, zahrnuje: Vuforia Instruct™, Vuforia Expert Capture™, Vuforia Studio™, Vuforia Engine™, Vuforia Chalk™ a Vuforia Spatial Toolbox™.

„Získání nejvyššího skóre jako hodnocení AR dodavatele od ABI Research potvrzuje správnost strategie PTC - přístup zaměřený na hodnotu, odhodlání inovovat a koncentrace na dosažení a udržení vedoucí pozice na trhu,“ řekl Michael Campbell, výkonný viceprezident a generální ředitel pro rozšířenou realitu ve společnosti PTC. "Budeme pokračovat ve vývoji AR řešení Vuforia, abychom uspokojili komplexní potřeby průmyslových podniků a umožnili jim dosahovat očekávané obchodní výsledky."
O PTC (NASDAQ: PTC)

PTC umožňuje globálním výrobním podnikům realizovat zlepšení v řádu desítek % pomocí softwarových řešení, která jim umožňují urychlit inovace produktů a služeb, zlepšit provozní efektivitu a zvýšit produktivitu pracovní síly. Ve spolupráci s rozsáhlou partnerskou sítí poskytuje PTC zákazníkům flexibilitu v tom, jak lze technologie využít k řízení digitální transformace – v místě, v cloudu nebo prostřednictvím přístupu SaaS.

O ABI Research

ABI Research je globální technologická zpravodajská společnost poskytující praktický výzkum a strategické vedení technologickým lídrům, inovátorům a osobám s rozhodovací pravomocí po celém světě. Náš výzkum se zaměřuje na transformační technologie, které dnes dramaticky přetvářejí průmyslová odvětví, ekonomiky a pracovní síly.