Víc než 3D model: definice nedá prostor chybámCreo Simulation Live: revoluční řešení v online simulacíchVýkresy patří minulosti, 3D modely jsou jistota i příslibJak využít sílu dat na maximum? Základem je kvalitní PLM systémCo je to digitální vlákno? A proč jej zavádět do výroby?Kvalitní kusovník je základ efektivní výrobyERP a PLM – dva základní pilíře moderní výroby, které nejlépe fungují spoluSaft Ferak - automatizace nabídkového řízení ze 2 dnů na 30 minutCreo 10 - Top novinkyDIGITÁLNÍ VÝROBA 2023Slavíme 30 let přinášení inovacíSUPro 2023 ohlédnutíSUPro 2023 - Program32. technologická konference SUPro 2023Mathcad Prime 9KÄSTLE CZCreo 9.0 k dispoziciPTC Mathcad Prime 8Talentovaní studenti VŠB využívají PTC technologiiSUPro 2022 ohlédnutíSUPro 2022 - Materiály ke staženíSUPro 2022Společnost PTC, jako lídr rozšířené reality (AR)Servis výrobních linek s podporou rozšířené reality (AR)Start-Up společnostiCreo - online průvodce funkcemiCreo Design Packages30. ročník vzdělávací konference SUPro 2021Ověřte efektivitu Vašeho CAD konstrukčního prostředíENX TISAX„PDM Home Office“ - Správa konstrukčních dat a dokumentace do 5 dnůDigitální správa konstrukčních dat a výrobní dokumentace MSV SYSTEMS CZ s.r.o.Digitalizaci námořnictva USA řídí PTC WindchillWindchill 12 ve znamení integrace a inovacíJak naladit Digitální vlákno ve vašem podniku?Vzdělávejte své zaměstnanceCAD renesancePTC rozšiřuje své CAD – PDM portfolio akvizicí OnshapeDigitální vláknoPTC Windchill získal druhé ocenění ve dvou letechVzdělávejte se s dotacemi POVEZ IIPTC akceleruje další rozvoj prostřednictvím strategických partnerstvíPLM - Airbus Helicopters

Slavíme 30 let přinášení inovací

DNES, 26. 5. 2023, je to přesně 30 let od založení AV ENGINEERING, a.s.

Dnešní den je pro nás významným mezníkem. Přesně před 30 lety začal AV ENGINEERING, a.s. svou cestu v baťovském areálu v budově č. 91, tehdy ještě pod názvem ZPS - SYSTEMS, a.s. Tady Vladimír Hoferek, jeden ze zakladatelů, pronajal kanceláře a přestřihl startovací pásku.

Již tehdy jsme se stali jedním z prvních českých distributorů americké společnosti PTC a dodávali českým strojírenským společnostem konstrukční software Pro/ENGINEER, dnešní Creo.

Na českém trhu si doposud držíme pozici největšího partnera PTC s nejširším nabízeným portfoliem softwarových řešení.

Změna, která přinesla úspěch: cesta z baťovského areálu do vily


V roce 1997 se naše společnost odhodlala k odvážnému kroku – přestěhovala se do historické vily stavitele Josefa Jarcovjáka ve Zlíně, kde sídlí dodnes. Ten samý rok jsme otevřeli také pobočku v Chrudimi, což vedlo k rozšíření portfolia našich služeb v oblasti strojního engineeringu. Již řadu let je chrudimská pobočka hlavním školícím centrem a sídlem naší technické podpory. Také tu sídlí naše dceřiná společnost AV R&D. Během roku 2008 jsme expandovali i do Plzně, kde máme kanceláře a školící centrum v areálu vědecko-technologického centra.


Úpravy sídla společnosti v roce 1997


Práce v Pro/ENGINEER


Název, který znamená více: Proč jsme se stali AV ENGINEERING


Na konci devadesátých let jsme se rozhodli pro změnu jména. Ze ZPS - SYSTEMS se stal AV ENGINEERING, a.s. Proč? Protože jsme chtěli název, který toho o nás říká více. AV znamená přidanou hodnotu (added value), kterou jsme se snažili (a stále snažíme) přinášet našim zákazníků.

Výročí 30 let pohledem majitele a managementuZakladatel Vladimír Hoferek
„Dnes slavíme úžasný milník – 30 let existence naší firmy. Je to příležitost nejen k oslavě a ke vzpomínání na naši dlouhou cestu, ale především k velkému poděkování všem, kteří přispěli k našemu úspěchu. V průběhu těchto 30 let jsme prošli mnoha proměnami a výzvami, ale jedno zůstává nezměněné – naše oddanost inovacím a vizím.

Od samého začátku byla naše firma založena s jasným cílem přinášet našim zákazníkům přidanou hodnotu, což máme uvedeno také v názvu firmy AV (added value). A tímto směrem budeme také pokračovat v následujícím období.“

Obchodní ředitel Pavel Hrubý
„Je to 28 let od mého nástupu na pozici obchodního zástupce – neuvěřitelné. Vzpomínám na 90tky, kdy všichni chtěli vědět o Pro/ENGINEERu a telefony nepřestávaly zvonit. Každý den jsem seděl v autě, objížděl zákazníky a ukazoval firmám potenciál unikátního software Pro/ENGINEER. Ta doba je samozřejmě už pryč, nyní jezdíme k zákazníkům s návrhem komplexních řešení. Během posledních deseti let mám tu čest vést obchodní tým úžasných lidí, z nichž každý přináší své jedinečné schopnosti a přispívá k našemu společnému úspěchu. Tvoříme silný a pracovitý tým se silným tahem na branku, který je klíčovou součástí našeho firemního úspěchu,“ říká Pavel.

„Za 30 let si od AV ENGINEERING pořídilo Creo, Windchill nebo jiný PTC software, školení či jiné technické služby více než 1 000 strojírenských podniků. Jsme vděčni za spolupráci, jsme vděčni za zkušenosti, jsme vděčni za možnost propojovat uživatele, ale i podniky s cílem napomáhat rozvoji a pohybu vpřed. Protože v byznysu stále platí Nerudovo ‚Kdo chvíli stál, už stojí opodál‘“ dodává ještě.
Technický ředitel Pavel Šubrt
„V AV ENGINEERING jsem tento rok oslavil 26 let a již řadu let mám příležitost vést tým 20 talentovaných techniků, kteří tvoří jádro našeho technického oddělení. Společně jsme se zapojili do školení našich zákazníků, implementace sofistikovaných softwarů PTC, poskytování technické podpory a vývoje aplikací pro rozšířenou realitu (AR) a internet věcí (IoT). Naše práce nejenže umožňuje našim zákazníkům maximalizovat svůj potenciál, ale také posouvá naši firmu na přední pozici v oboru.“


Plány do budoucna


Rok 2023 je pro nás symbolický. Přestože jsme dosáhli významných milníků, pociťujeme, že naše cesta teprve začíná. I přes 30 let existence a stability na trhu jsme stále relativně mladou firmou s mnoha příležitostmi před sebou.
Máme před sebou ještě dlouhou cestu a víme, že nás čekají další výzvy a příležitosti k růstu. Je povzbudivé vidět, jak naše firma neustále evokuje inovace, přizpůsobuje se změnám na trhu a stále hledá nové způsoby, jak poskytnout našim zákazníkům nejlepší možnou hodnotu.

Poděkování


Chtěli bychom poděkovat všem našim stávajícím a bývalým zákazníkům, partnerům a zaměstnancům za jejich neochvějnou podporu a důvěru v průběhu těchto 30 let. Bez vás bychom nebyli tím, čím jsme dnes. Těšíme se na další roky spolupráce a společného růstu.
V následujících třech dekádách zaměříme naši energii na podporu vašeho růstu stejně jako na naši vlastní evoluci. Věříme, že navážeme spoustu nových a zajímavých spoluprací a přátelství.


Pavel Šubrt a Luděk Rektořík na historickém setkání uživatelů

Tým kolegů SUPro 2023


Podívejte se do naší historie


1993
Založení společnosti. Hlavní aktivitou se stávají dodávky, implementace a technická podpora unikátního konstrukčního systému Pro/ENGINEER® od společnosti PTC®.
1995
Založení divize Engineering se stává logickým krokem v postupném rozšiřování obchodní linie AV ENGINEERING, a to v oblasti přímé podpory vývoje výrobků u našich zákazníků s orientací na automobilový průmysl a další odvětví.
1997
Založení oddělení Technické výpočty s jasným odhodláním poskytovat zákazníkům komplexní podporu při vývoji jejich výrobků zahrnující speciální a expertní činnosti v oblasti analýz a simulací virtuálních prototypů.
2000
Vývojové a konstrukční služby se stávají strategickou komponentou v produktové linii.
2001
Prohloubení expertízy v oblasti CAE analýz a simulací (návrhy a optimalizace světelných systémů, toleranční analýzy CETOL™, simulace procesu tváření apod.).
2003
AV ENGINEERING rozšiřuje své působení v oblasti vývoje a konstrukce výrobních linek, manipulátorů, měřících a kontrolních přípravků.
2004
Spektrum poskytovaných analýz a simulací je doplněno o oblast CFD analýz (proudění tekutin a plynů).
2005
AV ENGINEERING se stává nejúspěšnějším Value Added Resellerem (VAR) společnosti PTC® v teritoriu EE. Získává status Maintenance Services Provider pro produkty PTC® a Platinum VAR.
2006
Plnohodnotné začlenění PLM produktů společnosti PTC® na bázi systému Windchill® do obchodní linie AV ENGINEERING.
2007
AV ENGINEERING zahajuje vývoj podvozku závodního vozu ŠKODA FABIA S2000.
AV ENGINEERING implementuje projektové řízení jako standardní nástroj řízení vývojových zakázek.
2008
Provozní zkoušky, měření a testování se stávají přirozenou součástí procesu vývoje výrobků v AV ENGINEERING.
2009
AV ENGINEERING se stává členem ACRI (Asociace podniků českého železničního průmyslu).
2010
Tvorba elektronických katalogů a návodek se stává součástí portfolia služeb AV ENGINEERING.
2011
AV ENGINEERING realizuje vývoj nového designu lokomotiv pro společnost CZ LOKO.
2012
AV ENGINEERING se stává Windchill® Preferred Partner společnosti PTC® pro implementace PLM řešení Windchill®.
2013
Již 20 let podporuje AV ENGINEERING své obchodní partnery a jejich úsilí uvádět na trh výrobky s vyšší užitnou hodnotou, v kratším čase a za nižších nákladů.
2015
AV ENGINEERING je první společnost v ČR, která používá metodu Multsine při akcelerovaných zkouškách životnosti výrobků.
Oficiální rozšíření na Zkušební centrum v Chrudimi.
2016
Rozšíření produktového portfolia o dodávky speciálních zkušebních zařízení
2017
Převedení R&D aktivit do dceřiné společnosti AV R&D, s.r.o.
První vlastní zkušenosti s IoT (Moderní stavebnice na bázi Arduina umožní vstup do světa internetu věcí (IoT). Výsledkem stavebnice je jednoduchá meteostanice.
2018
Výročí 25 let AV ENGINEERING.
2019
Montážní stůl – Pracoviště vyvinuté AV ENGINEERING je určeno k montážním operacím, výcviku nových pracovníků nebo zácviku pracovníků na montáž nového výrobku a k provádění kontrolních operací. Využití AR přináší významné zkrácení pracovních časů, umožňuje práci pracovníkům s omezeným technickým vzděláním, snižuje riziko úrazu i vzniku zmetků.
AV R&D zavedlo ISO 9001 a je akreditovanou zkušební laboratoří.
2020
Reagujeme na ztížené podmínky covidové pandemie a zavádíme úspěšně online školení, abychom byli ve spojení se zákazníky i přes zákaz osobního setkávání.
2021
Konference SUPro 2021 - tento ročník jsme využili pro 1 online setkání a přes ztížené podmínky jsme dosáhli stejného počtu účastníků jako při standardním fyzickém konceptu.
2023
Slavíme 30 let společnosti AV ENGINEERINGPodívejte se do naší historie