PTC rozšiřuje své CAD – PDM portfolio akvizicí Onshape

Softwarová společnost PTC oznámila 23.10.2019 akvizici Onshape – legendárního on-line CAD-PDM software. Cílem PTC je poskytovat svým zákazníkům ještě větší flexibilitu a vyšší přidanou hodnotu svých řešení.

Jim Heppelmann, prezident a CEO společnosti PTC, oznámil akvizici software Onshape, první CAD-PLM platformy na bázi Software jako služba (SaaS, Software-as-a-Service). Onshape spojuje robustní CAD řešení s výkonnými PDM nástroji pro správu dat a spolupráci.

Model SaaS je výhodný pro zákazníky, kteří vyžadují přístup k CAD-PDM z jakéhokoliv místa nebo z jakéhokoliv zařízení. SaaS snižuje pořizovací cenu, eliminuje nákup a údržbu výkonného hardware, urychluje přístup k novým funkcím a zajišťuje uživatelům vždy aktuální verzi software bez nutnosti implementace a instalace.

Akvizicí Onshape zdvojnásobuje PTC portfolio svých CAD-PDM řešení. Díky modelu SaaS poskytuje svým zákazníkům možnost volby nejefektivnějšího řešení dle jejich individuálních potřeb. Nově budou mít tedy klienti PTC volbu mezi SaaS řešením Onshape a pronájmem licencí Creo a Windchill.

Více informací najdete v tiskové zprávě.


O dalším vývoji a možnostech vás budeme informovat nebo nám napitě svůj dotaz.