Víc než 3D model: definice nedá prostor chybámCreo Simulation Live: revoluční řešení v online simulacíchVýkresy patří minulosti, 3D modely jsou jistota i příslibJak využít sílu dat na maximum? Základem je kvalitní PLM systémCo je to digitální vlákno? A proč jej zavádět do výroby?Kvalitní kusovník je základ efektivní výrobyERP a PLM – dva základní pilíře moderní výroby, které nejlépe fungují spoluSaft Ferak - automatizace nabídkového řízení ze 2 dnů na 30 minutCreo 10 - Top novinkyDIGITÁLNÍ VÝROBA 2023Slavíme 30 let přinášení inovacíSUPro 2023 ohlédnutíSUPro 2023 - Program32. technologická konference SUPro 2023Mathcad Prime 9KÄSTLE CZCreo 9.0 k dispoziciPTC Mathcad Prime 8Talentovaní studenti VŠB využívají PTC technologiiSUPro 2022 ohlédnutíSUPro 2022 - Materiály ke staženíSUPro 2022Společnost PTC, jako lídr rozšířené reality (AR)Servis výrobních linek s podporou rozšířené reality (AR)Start-Up společnostiCreo - online průvodce funkcemiCreo Design Packages30. ročník vzdělávací konference SUPro 2021Ověřte efektivitu Vašeho CAD konstrukčního prostředíENX TISAX„PDM Home Office“ - Správa konstrukčních dat a dokumentace do 5 dnůDigitální správa konstrukčních dat a výrobní dokumentace MSV SYSTEMS CZ s.r.o.Digitalizaci námořnictva USA řídí PTC WindchillWindchill 12 ve znamení integrace a inovacíJak naladit Digitální vlákno ve vašem podniku?Vzdělávejte své zaměstnanceCAD renesancePTC rozšiřuje své CAD – PDM portfolio akvizicí OnshapeDigitální vláknoPTC Windchill získal druhé ocenění ve dvou letechVzdělávejte se s dotacemi POVEZ IIPTC akceleruje další rozvoj prostřednictvím strategických partnerstvíPLM - Airbus Helicopters

Creo - Online průvodce funkcemi

Creo 8.0 je vám k dispozici a s ním i spoustu novinek. Připravili jsme pro vás přehled těch nejdůležitějších, aby se vaše práce s Creo stala ještě efektivnější.
Maximalizujte využití vašich 3D CAD modelů


Inspirujte se dokumentem volně ke stažení: Způsob navrhování výrobků se neustále vyvíjí a PTC Creo na to samozřejmě reaguje. Revoluční funkce Creo posouvají konstrukci výrobků na ještě vyšší úroveň.

Aktuální verze Creo vám pomůže výrazně urychlit inovace produktů, optimalizovat konstrukční návrh a nahradit předpoklady fakty. Jak? Díky zásadnímu pokroku v klíčových oblastech.

Kvalitní konstruktérská data jsou základem digitalizace podniku.


Přehled top inovací v Creo

Multibody design

Multibody design umožňuje konstruktérům v rámci jedné součásti navrhovat, spravovat a vizualizovat více (Multi) samostatných geometrických objemů (Body) jako samostatné individuální objekty.

  • Multibody design výrazně usnadní a zrychlí návrh a modelování složitých součástí.
  • Zjednodušuje se práce s tzv. master modely (z nichž se pak odvozují varianty).
  • Důležitou oblastí využití jsou také více-materiálové díly – např. vstřikované díly s kovovými zálisky či více-barevné součástky.


Záznam z webináře: Multibody design - začít sledovat ihned


Generativní design

Funkcionalita Generativní design je určena k automatickému navrhování nejlepšího možného provedení dílu, a to na základě funkčních požadavků. Spojuje pokročilou analytiku, umělou inteligenci a fyzikální simulaci k automatickému vyhodnocení a přípravě řady návrhových kombinací, splňujících cíle návrhu.

Generativní design poskytuje již optimalizované díly, které vykazují vysokou užitnou hodnotu – úsporu hmotnosti, lepší mechanické vlastnosti, apod. Ve spojení s 3D tiskem lze snadno nahradit sestavu dílů (např. svařenec nebo různé šroubované konzoly) jedinou komponentou a zkrátit tak dobu výroby, snížit náklady na výrobu nebo servis a také snížit riziko poruchy.
Výstupem z Generativního designu je 3D model ve formátu Creo, proto je velmi snadné s dílem dále pracovat v prostředí tohoto konstrukčního systému.

Další evoluční stupeň představuje Generative Design Extension, který bude využívat umělé inteligence a cloudových technologií. Díky tomuto rozšíření se ještě více zjednoduší optimalizace dílů: uživatel vytvoří základní model a zadá požadované vlastnosti a toto zadání odešle ke zpracování. Ve velmi krátkém čase získá zpět různé variace možných podob komponenty, které může posoudit a vybrat ta nejlepší provedení. Generative Design Extension otvírá zcela jiný svět optimalizace a výrazně urychluje a zjednodušuje celý proces návrhu výrobku.


Záznam z webináře: Generativní design - začít sledovat hned


Simulace v reálném časeVýsledky Creo Simulation Live jsou okamžitě (tedy v reálném čase) k dispozici. Výsledky simulace se během dalšího modelování neustále přepočítávají na základě změn 3D modelu na základě změn okrajových podmínek, což umožňuje ihned pochopit dopady konstrukčních úprav v modelech. Je tak zřejmé, že konstruktér je dnes schopný provádět takové množství analýz, které dříve nebylo představitelné. Odhady a nejistota jsou dnes nahrazeny fakty, opírajícími se o výsledky simulací v reálném čase.


Záznam z webináře: Simulace v reálném čase - začíst sledovat hned

Aditivní výroba

Aditivní výroba představuje moderní a rychle se rozvíjející výrobní technologii. Silnou stránkou je, že celý proces konstrukce součásti, optimalizace a přípravy pro 3D tisk se odehrává v jednom prostředí Creo a je výrazně automatizovaný.

To umožňuje zachovávat všechny parametry dílu, informace o konstrukčním záměru, automatizovaně integrovat změny a optimalizovat součást pro 3D tisk.
V oblasti konstrukce dílů pro 3D tisk přináší oproti starším verzím pár změn, které představují kombinace výše popsaných funkcí (Generativní design, Simulace v reálném čase, Multibody design), a které jsou doplněny o další inovace, jako jsou např. nové typy automaticky generovaných či uživatelských mřížek.
Zcela nová je integrace řešiče Amphyon, který předpovídá deformace součásti při 3D tisku a automaticky generuje předem „před-deformované“ modely, které kompenzují deformace při následném 3D tisku.


Záznam z webináře: Additive Manufacturing - začít sledovat hned


 

Creo 8.0 jako typický představitel Renesance CAD

Creo 8.0 svou ojedinělou funkcionalitou odpovídá na aktuální požadavky výrobních společnosti, jak bylo popsáno v úvodu. Creo ale v mnohém definuje také nové standardy konstrukčních systémů, ostatně jak tomu bylo již několikrát v historii. Připomeňme také do Creo integrovanou funkcionalitu AR (rozšířená realita) či prvky IoT. Sečteno, podtrženo, Creo 8.0 je typickým představitelem renesančního CAD software. „Co máme dělat, abychom zůstali lídry v oboru?“, ptají se mnohé výrobní společnosti. Odpověď bude obsáhlá, ale počátkem je implementace renesančního CAD do komplexního ekosystému moderního podniku: CAD – PLM – IoT – AR s prvky umělé inteligence, automatizace, aditivní výroba atd. To vše s integrací na další podnikové systémy CRM, ERP, MES a WES.