DIGITÁLNÍ VÝROBA 2022 (v Praze/online)

Ve dnech 07. – 08. 06. 2022 jsme se zúčastnili konference DIGITÁLNÍ VÝROBA 2022 v Praze.

Děkujeme všem za účast!


Velice nás těší, že jsme se s vámi mohli potkat, konečně i živě. Ikdyž pořadatelé využili možnosti hybridní konference, mnozí z vás jste i přesto využili návštěvu konference fyzicky.

Tradiční konference Digitální výroba, která mapuje fenomén Průmyslu 4.0, se nesoustřeďuje pouze na teorii a věčné polemizování nad tématem, zda stojíme na prahu evoluce, či revoluce, ale odráží skutečný stav v českých výrobních podnicích, zájem o tuto problematiku a představuje aktuální dostupné technologie. Jedná se také o jednu z nejdéle trvajících konferencí zaměřených právě na téma Průmyslu 4.0. a toto téma posouvá vždy o úroveň výše.Tento rok se program skládal ze čtyř témat a mnoha workshopů.
  • Současný stav digitalizace nejen v českých, ale i světových výrobních podnicích
  • Technologická cesta Průmyslu 4.0
  • Strategický přístup k digitalizaci průmyslových firem
  • Digitalizace v kontextu současného nastavení trhu

Našim tématem byla "Technologická cesta Průmyslu 4.0" kde vystupoval kolega Pavel Hrubý současně s Robertem Opletalem, zástupcem našeho distributora PTC.
Pavel Hrubý (AV) a Robert Opletal (PTC) vystoupili s přednáskou: Proč je PLM ve výrobě a servisu stejně důležité jako ERP a MES. Hovořili o změnách paradigmat, jako je zakázková výroba, pay-as-you-use, digitální údržba a servis, požadavky na náklady, dostupnost a aktuálnost informací, vyvolávají potřebu po řešení. PLM je jedním z nich. PLM je vedle ERP a MES systémů třetí, strategickou, komponentou výrobního podniku a nezbytným prvkem digitalizace.

Na konferenci jsme také uskutečnili dva workshopy:
  • Bezvýkresová výroba – jak na to z pohledu systému práce a z pohledu potřebných IT systémů
    Více o Bezvýkresové výrobě se můžete dočíst ZDE

  • Multifunkční pracoviště pro montáž – kontrolu – zácvik.
    Více o multifunkčním pracovíšti ZDE
Pokud byste se rádi dozvěděli více o naší přednášce, poskytneme vám ji v blízké době .

Za rok se na vás budeme těšit na DIGITÁLNÍ VÝROBĚ 2023!